Minden bizonnyal többen jártak már úgy, hogy próbáltak beépíteni egy új szokást az életükbe és talán ideig óráig sikerült is végrehajtani, de hosszabb távon nem tudták rendszeresen beiktatni az életükbe az új cselekvést.
Mindennapjaink során rengeteg információ és inger ér minket folyamatosan, amelyek nagyon könnyedén ki tudnak minket zökkenteni. Ezáltal az egész napunk könnyedén terelődhet olyan mederbe, ami nem szolgál minket és eltántorít attól, hogy végrehajtsuk minket szolgálató szokásainkat.
Ahhoz, hogy sikeresen életünk részéve tudjunk tenni egy szokást, tudatosan kell hozzáállnunk. Egy olyan rendszert kell felépíteni és megtervezni, ami megkönnyíti, hogy egy új szokás beépüljön a mindennapjainkba.

A szokáshalmozás egy olyan módszer, ami nagy mértékben hozzájárulhat produktivitásunkhoz. Ennek a technikának az az alapja, hogy az új beépítendő szokást egy már meglévő szokáshoz kötjük. Ezáltal létrehozunk egy olyan helyzetet, ahol a már fennálló szokás triggerként működve előidézi az újat és cselekvésre késztet. Cselekvésaktiválókat hozunk létre, amiknek köszönhetően hatékonyan tudjuk megvalósítani terveinket.
Ez a módszer előzetes tervezést igényel, hiszen nem mindegy, hogy egy új szokást melyik meglévő szokáshoz kötjük. Érdemes átgondolni, hogy mikor és hol a legideálisabb az új szokásunk beiktatása. Meglévő szokásai mindenkinek vannak, kezdve a reggeli kávétól az esti fogmosásig. Amennyiben sikerül ezt a rendszert jól megtervezni, akkor magunktól tudni fogjuk mikor jön el a cselekvés időpontja
Comments